BAUN Hakkında

Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi, Balıkesir - Bigadiç karayolunun 17. km'sinde Çağış ve Paşaköy sınırları içinde 5.000 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. Rektörlük, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Balıkesir Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Balıkesir Meslek Yüksekokulu, Kapalı Spor Salonu, Açık Spor Tesisleri, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Kongre ve Kültür Merkezi, Merkez Kütüphane, Merkezi Yemekhane, Öğrenci Yaşam Merkezi, KYK Yurtları ve Öğrenci Çarşısı Çağış Yerleşkesinde bulunmaktadır.

ULAŞIM
Çağış Yerleşkesine toplu ulaşım, güvenli ve modern yolları kullanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır.
NEF YERLEŞKESİ
Necatibey Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mediko-Sosyal Merkezi, Balıkesir Üniversitesi Sosyal Tesisleri ve Sabiha Gökçen Anaokulu NEF Şubesi Balıkesir şehir merkezinde yer alan NEF Yerleşkesinde bulunmaktadır. Güzel Sanatlar Fakültesi de Balıkesir şehir merkezinde yer alan tarihi binasında hizmet vermektedir.
MERKEZ KÜTÜPHANE
Üniversitemiz merkez kütüphanesi, eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesinde etkin görevi bulunan ve bu doğrultuda gerekli bilgi kaynaklarını toplayarak kullanıcıların hizmetine sunan bir bilgi merkezidir. Danışma kaynakları, kitaplar, süreli yayınlar vb. kaynaklarıyla 250 kişilik oturma alanı ve 1000 m2'lik alan içinde Rektörlük binasında hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz, birimlerimizde yer alan kütüphanelerimizden de faydalanmaktadır.
BİLGİ-TEKNOLOJİ ALTYAPISI
Balıkesir Üniversitesi, eğitim ve öğretimde en iyi verimi alabilmek için bilgi teknolojilerinden en üst düzeyde faydalanmayı ilke edinmiştir. Bu sebeple tüm birimlerinde yer alan ve modern teknolojik özelliklere sahip bilgisayar laboratuvarlarında ders saatleri dışında öğrencilerin internete erişimleri sağlanmaktadır. Öğrencilerin ders kayıtları da internet üzerinden gerçekleşmektedir. Üniversitemiz Çağış Yerleşkesi'nde 600 Mbps hızında internet hizmeti sunulmakta olup kablosuz ağlarla da öğrenciler internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.
BANKA-LOJİSTİK-ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ
Çağış Yerleşkesinde farklı bankaların ATM'leri bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik süpermarket, PTT şubesi, kafeteryalar gibi farklı hizmet alanları da bulunmaktadır.

Ulaşım

İletişim
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR
☎ +90 266 612 14 00 – 08
📜 +90 266 612 14 17
✉ genelsekreterlik@balikesir.edu.tr

Sempozyum Afişi

Büyük Afiş

İletişim

Telefon:(0266) 612 14 00
Email: finans21@balikesir.edu.tr
Website: finans21.balikesir.edu.tr

Balıkesir Üniversitesi
Çağış Kampüsü(Bigadiç yolu 17. km),
10145,
BALIKESIR