ETKİNLİK PROGRAMI

Katılımcılar sempozyum sırasında belirtecekleri tur tercihlerine göre 21 Ekim Cumartesi günü ilgili sosyal etkinliğe katılabileceklerdir.

I. ALTERNATİF - ŞELALELER TURU
10:30’da Adrina Hotelden hareket. İlk uğrak yerimiz Zeytinli’de hikayesi ile ünlü olan Hasan Boğuldu. Sütüven Şelalesinin olduğu bölgede, yürüyüş ve kırık kalp hikayesinin ardından arka yoldan Zeytinli’den ayrılarak, Kızılkeçili’ye varış. Asırlık Tarihi Çınar’ı resimleyip doğanın insana karışmasını izledikten sonra, Tahta Kuşlar Müzesine geçiyoruz. Unesco tarafından da en iyi özel Müze olarak seçilen ve Alibey Kudar tarafından kurulan geleneksel Türkmen anlayışını da yansıtan Müzede bilgilendikten sonra, öğle yemeği molamız için Körfezin en iyi Restoranlarından biri olan BACCA Restorana geçiyoruz. Burada öğle yemeğimizi menü şeklinde alıp ardından hareket ediyoruz. Adatepe Köyü, Zeus Altarı ki efsaneye göre Troia Savaşlarına tanıklık edilen bölgedir. Köy içerisinde eski Rum evlerine yürüyüşlerimiz sonrası gezimiz sona eriyor.

II. ALTERNATİF - AYVALIK TURU
Sabah 10:30’da Adrina Hotelden hareket. Gömeç Atatürk kayalıkları izleme noktasında ilk molamızı veriyoruz. Burada ki seyir molamızın ardından şeytan sofrası için hareket ediyoruz. Burada şeytan sofrasında tüm Ayvalık körfez adalarını ve sarımsaklının büyüleyici manzarası ile seyir molamızı veriyoruz. Ardından sarımsaklı plajlarında yürüyüşümüzü yaptıktan sonra, Ayvalık şehir merkezine geçiyoruz şehir merkezinde meşhur Ayvalık çarşısını gezdikten sonra. Dillere destan Cunda adasına öğle yemeğimiz için geçiş yapıyoruz. Cunda da Balıkçı Bahtiyar da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından cunda sokaklarındaki gezimiz ve akşamüzeri taş kahvedeki kahve molamızın ardından geri dönüş için yola çıkıyoruz.

Sempozyum Afişi

Büyük Afiş

İletişim

Telefon:(0266) 612 14 00
Email: finans21@balikesir.edu.tr
Website: finans21.balikesir.edu.tr

Balıkesir Üniversitesi
Çağış Kampüsü(Bigadiç yolu 17. km),
10145,
BALIKESIR